به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، بحث مطالبات کلزاکاران مازندرانی موضوعی بوده که کماکان مورد توجه است و کشاورزان همچنین چشم انتظار هستند.

بیش از سه ماه پیش کشاورزان مازندرانی پس از برداشت کلزا، محصول خود را به مراکزی که جهاد کشاورزی استان اعلام کرده بود، تحویل دادند ولی هنوز مطالبات کلزاکاران مازندرانی پرداخت نشده است.

کشاورزانی که کلزا خود را به مراکز تحویل کلزا تحویل دادند، هنوز مابه‌التفاوت افزایش قیمت کلزا را دریافت نکردند‌.

در پیگیری کشاورزان هم از مراکز تحویل کلزا به آنان اعلام می‌شود هنوز چیزی ابلاغ نشده و پولی پرداخت نشده است؛ این درحالی است که کشاورزان به‌دلیل‌ کشت نکردن برنج باتوجه به بحث تنش آبی متضرر شدند و به کشت کلزا دل بستند ولی هنوز چشم‌انتظاری آنان برای دریافت مطالبات‌شان ادامه دارد.

عباسعلی وفایی‌نژاد مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران در این‌باره به خبرنگار فارس گفت: قیمت جدید کلزا ابلاغ شده و اسناد کشاورزان هم در سامانه شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران با نرخ جدید اصلاح شده است.

وی گفت: پیگیری‌ها توسط مسؤولان برای تامین اعتبار توسط وزارت‌خانه انجام شده و منتظر هستیم تا وزارت جهاد کشاورزی نسبت به واریز مطالبات کشاورزان اقدام کند.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی مازندران خاطرنشان کرد: به محض تامین اعتبار از سوی وزارت جهاد کشاورزی، مطالبات کلزاکاران به حساب کشاورزان واریز خواهد شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *