به، حجت الاسلام مهدی فاطمی نیا در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در خصوص وضعیت فروش گوجه فرنگی با اشاره به افزایش ناگهانی و بالای تعرفه صادرات محصولات گوجه فرنگی و پیاز، بیان داشت: بی تدبیری وزارت جهاد کشاورزان اشک کشاورزان پیاز کار و گوجه کار را در آورد.

وی افزود: کشاورزان با مشقات بسیار، صرف هزینه های بالا در گرما و سرما محصول خود را به مرحله برداشت می رسانند به امید آنکه از این راه امرار معاش کنند ولی بی تدبیری وزارت جهاد کشاورزی معیشت آنها را در خطر قرار داده است.

حجت الاسلام فاطمی نیا خاطرنشان کرد: اگر وزارت جهاد کشاورزی در تصمیم غیر کارشناسی خود به صورت اساسی تجدید نظر نکند کشاورزان به خاک سیاه کشیده می شوند.

وی تصریح کرد: کاهش تعرفه به ۳۰ درصد علاج مشکلات کشاورزان نیست و وزارت جهاد کشاورزی ضروری است به صورت کامل در این تصمیم غیر کارشناسی خود تجدید نظر کند.

امام جمعه موقت توکهور و هشتبندی اظهار داشت: مسئولان جهاد کشاورزی خود را جای کشاورزان بگذارند اگر چند ماه حقوق نگیرند چه حالی به آنها دست می دهد و لمس کنند که کشاورزی که همه سرمایه اش در حال از دست از دادن دسترنج خود است چه حالی دارد.

حجت الاسلام فاطمی نیا گفت: اگر مسئولی نمی تواند برای رفع مشکلات مردم کار کارشناسی و چاره اندیشی کند باید استعفا دهد در غیر این صورت ادامه فعالیت او خیانت است.

وی تصریح کرد: اعمال تعرفه های سنگین بدون پشتوانه کارشناسی نشان از عدم اشراف وزارت جهاد کشاورزی از حوزه ماموریتی خود است که باعث سرخوردگی کشاورزان شده است.

امام جمعه موقت توکهور و هشتبندی خاطرنشان کرد: منطقه توکهور و هشتبندی به عنوان قطب کشاورزی استان از خلا جدی نبود صنایع تبدیلی و فرآوری رنج می برد.

وی تصریح کرد: در صورت وجود صنایع تبدیلی و فرآوری در منطقه توکهور و هشتبندی خسارت های کشاورزان در زمان های نبود بازار به حداقل می رسد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *