به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، الهام فتاحی‌فر ظهر امروز در نشست بررسی وضعیت روند ثبت اطلاعات واحدهای گلخانه‌ای و قارچ خوراکی در سامانه سانکا اظهار کرد: در راستای توسعه گلخانه‌ها و افزایش تولیدات در کشور همچنین برنامه‌ریزی برای احصای مشکلات این بخش در فرآیند صدور پروانه واحدهای گلخانه‌ای و قارچ خوراکی مسائل به صورت حضوری در استان‌ها پیگیری می‌شود.

وی با بیان اینکه با حضور در استان‌ها مسائل و مشکلات از نزدیک رصد و احصا می‌شود افزود: این مهم با برنامه‌های مدون در دستور رفع و پیگیری قرار می‌گیرد.

مدیرکل دفتر امور گلخانه، گیاهان زینتی و قارچ خوراکی وزارت جهاد کشاورزی یادآور شد: این اقدامات گامی است تا به هدف گذاری در برنامه هفتم توسعه در حوزه تولیدات محصولات گلخانه‌ای دست یابیم.

وی بر ضرورت‌ تبیین مستندسازی فعالیت‌های کاشت و برداشت محصولات گلخانه‌ای در استان‌ها اشاره کرد و گفت: بناست تمام واحدهای گلخانه‌ای کد شناسایی فنی دریافت کرده و در آینده نزدیک قابلیت ردیابی تا مبادی تولید را داشته باشند.

فتاحی‌فر تصریح کرد: یکی از اهداف آتی این مهم نیز ارائه خدمات هدفمند در بخش واحدهای گلخانه‌ای و قارچ خوراکی است که بر اساس مستندات و رتبه‌بندی تولیدکننده صورت گیرد.

وی در پایان تاکید کرد: اقدامات صورت گرفته در راستای ارتقای تولیدات گلخانه‌ای از نظر کمی و کیفی است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *