به گزارش خبرگزاری فارس از نهاوند، محمد ابراهیم حسن‌نژاد معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در حاشیه بازدید از واحدهای تولیدی شهرستان نهاوند با اشاره به ظرفیت خوب استان همدان در بخش کشاورزی، با بیان اینکه وضعیت کشور نیز در بخش تولید گوشت، وضعیت مناسبی است، گفت: سالانه حدود ۹۰۰ هزار تن گوشت قرمز در کشور تولید می‌شود.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در ادامه خاطرنشان کرد: بیش از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تن سالانه گوشت مرغ در کشور تولید می‌شود به طوری که ظرفیت جوجه‌ریزی در ماه بین ۱۲۰ تا ۱۴۰ میلیون قطعه است.

وی با تأکید بر اینکه میزان جوجه‌ریزی در آذرماه چشمگیر بوده است، گفت: بیش از ۱۴۰ میلیون قطعه جوجه‌ریزی تا پایان آذرماه انجام خواهد شد که نوید بخش تولید مناسب است.

حسن‌نژاد در بخش دیگر سخنانش به تلاش برای افزایش تولید گوشت مرغ اشاره کرد و ادامه داد: با افزایش تولید علاوه بر تامین نیاز کشور، میزان ذخیره سازی در کشور افزایش پیدا می‌کند همچنین با تولید بیشتر قیمت نیز مناسب‌تر خواهد شد.

وی در پایان با تاکید بر تمهیدات اندیشیده شده در راستای تأمین نهاده‌های صنعت طیور اضافه کرد: بخش قابل توجهی از نهاده‌های مورد نیاز این صنعت از خارج تامین می‌شود از همین رو اقدامات لازم برای تأمین ذرت و کنجاله سویا در دستور کار قرار گرفته به نحوی که در این خصوص از این به بعد مشکلی نباشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *