به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از گرگان، سید صمد ضیائی در گفتگو با خبرنگاران اظهارکرد:کیفیت بذر گندم شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گلستان جزء بهترین بذرهای تولیدی کشور است.

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گلستان افزود: وزارت جهاد کشاورزی هر ساله ۳۰ تا ۴۰ درصد بذر مورد نیاز استان‌ها را از شرکت‌های تولیدکننده و دارای مجوز به صورت رسمی تامین می‌کند.

وی بیان کرد: افزود: استان گلستان ۱۵ شرکت تولید و فرآوری بذر دارد و شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان یکی از شرکت تولید کننده بذر است.

ضیایی ادامه داد: عملیات فرآوری و بوجاری دو هزار و 498 تُن بذر گندم شامل سه رقم گندم آبی آرمان، آراز و کلالته در طبقات گواهی شده و مادری از هشت مهرماه امسال آغاز شده و تاکنون 100 درصد بذرها توسط کارگزاری های منتخب مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان‌ها در اختیار کشاورزان متقاضی توزیع شده است.

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گلستان، برنامه ابلاغی تعیین شده برای این شرکت را در سال زراعی جاری، بیش از چهار هزار و 432 تن اعلام کرد.

وی گفت: این شرکت با 55 پیمانکار تکثیری کار در سطح هزار و 327 هکتار قرارداد کشت منعقد کرده است و پیش بینی می‌شود سهمیه ابلاغی به صورت کامل محقق شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *