به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، بهادر عبدالله اف سفیر جمهوری ازبکستان در ایران با حضور در محل وزارت جهاد کشاورزی با صفدر نیازی شهرکی معاون آب و خاک دیدار و گفت و گو کرد.

این ملاقات با هدف تقویت و توسعه همکاری‌های دوجانبه و نیز پیگیری تفاهمات پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک دو کشور که در خرداد سال جاری با حضور معاون آب و خاک در تاشکند برگزار شده بود، انجام گرفت.

در این دیدار اولویت‌ها و انتظارات طرف ازبکستانی مطرح شد و آمادگی و استقبال کامل برای توسعه همکاری‌ها از طرف سفیر ازبکستان مورد تاکید قرار گرفت.

در ادامه این نشست، توضیحات لازم در خصوص شرح وظایف، وضعیت طرح‌های آب و خاک، ظرفیت‌ها و پیشنهادهای اجرایی و عملیاتی از طرف معاون آب و خاک ارائه شد.

از نکات حائز اهمیت این نشست اشاره سفیر ازبکستان به سابقه و تجربه با ارزش و طولانی مدت ایران در زمینه مقابله و سازگاری با شرایط کم‌آبی حاکم در منطقه و جهان بود که این موضوع از دلایل علاقمندی و ترجیح کشور ازبکستان برای تعمیق همکاری‌های فنی با ایران در مقایسه با سایر کشورهای منطقه قلمداد شد.

برپایه این گزارش، در نهایت مقرر شد معاونت آب و خاک ظرفیت‌های مرتبط فنی در حوزه‌های مشاوره، مطالعات، اجرا و تأمین ملزومات پروژه‌های آب و خاک و همچنین نتایج سایر توافقات و مباحث مطروحه را به صورت رسمی به طرف مقابل اعلام کرده و زمینه لازم را برای تشکیل کارگروه‌های تخصصی و بازدیدهای متقابل کارشناسی و سایر هماهنگی‌ها را با همکاری سایر زیربخش‌های ذی‌ربط پیگیری کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *