به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، بهروز الیاسی در جمع خبرنگاران از تامین کود مورد نیاز برنامه کشت قراردادی استان خبر داد و اظهار کرد: برنامه کشت قراردادی سه محصول گندم‏، جو و دانه‌های روغنی در سال زراعی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ توسط وزیر جهاد کشاورزی ابلاغ شد.

وی با اشاره به اینکه برنامه کشت قراردادی سال آتی زراعی در سطح ۴۳۰ هزار هکتار از مزارع استان هدفگذاری شده است افزود: این برنامه با توجه به شرایط آب و هوایی از ۱۵ شهریورماه آغاز خواهد شد.

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان همدان خاطرنشان کرد: کشت قراردادی استان محصولات گندم آبی، گندم دیم، جو آبی، جو دیم، کلزا، گلرنگ آبی، گلرنگ دیم و کاملینا را شامل می‌شود.

وی گفت: اجرای کشت قراردادی در سال زراعی آینده به افزایش خوداتکایی در تولید گندم، کاهش واردات جو و تامین قسمتی از کنجاله همچنین روغن مورد نیاز کشور که جزو برنامه‌های اصلی وزارت جهاد کشاورزی است، کمک می‌کند.

الیاسی با تاکید بر اینکه در حال حاضر ۱۲ هزار تن انواع کودهای ازته، فسفاته و پتاسه در انبارهای شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان ذخیره است یادآور شد: بخشی از این میزان برای کشت‌های قراردادی توزیع خواهد شد اگرچه روزانه کود مورد نیاز کشت‌های استان از مبادی و پتروشیمی‌های کشور به مقصد همدان حمل می‌شود .

وی به الگوی کشت اجرا شده در استان اشاره کرد و گفت: ۹۰ درصد کودهای توزیعی در چهار ماه ابتدایی سال استان در قالب الگوی کشت ابلاغی سازمان جهاد کشاورزی بوده است.

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان همدان متذکر شد: تمام کودهای کشاورزی مورد نیاز الگوی کشت و کشت قراردادی را به موقع تأمین و در اختیار کشاورزان منطقه قرار می‌دهیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *