نایب رییس کمیسیون کشاورزی مجلس تامین آب و تعیین آب بها را از موضوعات مهم در اجرای الگوی کشت دانست و بر همکاری وزارت نیرو در این زمینه تاکید کرد.

به گزارش پایگاه وزارت جهاد کشاورزی، عباس جهانگیری با بیان این مطلب به خبرنگار ما گفت: وزیر جهاد کشاورزی و مجموعه آن مصمم هستند طرح الگوی کشت را اجرا کنند، اما برای تحقق این امر نیاز به همکاری سایر دستگاه‌ها به ویژه وزارت نیرو و سازمان برنامه و بودجه است.

وی افزود: کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس در کنار وزارت جهاد کشاورزی برای تحقق طرح الگوی کشت ایستاده و با این وزارتخانه در هماهنگی کامل است.

جهانگیری با بیان این که جامعه کشاورزان کشور به الگوی کشت نیاز دارند، تصریح کرد: کشاورزان باید نتیجه و خروجی اجرای این طرح را ببینند.

وی ادامه داد: برای تحقق واقعی الگوی کشت، تامین نهاده های کشاورزی، خرید تضمینی و پرداخت به موقع پول و پرداخت یارانه‌ها و اعتبارات ضروری است.

جهانگیری اظهار داشت: مجلس در بودجه ۱۴۰۱ مبلغ ۸ هزار میلیارد تومان برای بیمه محصولات کشاورزی دیده است، اما تاکنون تخصیصی از آن بابت پرداخت غرامت خسارات ناشی از خشکسالی و سایر عوامل طبیعی صورت نگرفته است و سازمان برنامه و بودجه باید همکاری بیشتری در این زمینه از خود نشان دهد.

وی گفت: الگوی کشت بر اساس برش استانی تعریف شده و انتظار داریم این طرح در سال‌های آتی نیز عملیاتی شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.