فریدون صفایی مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با بیان اینکه نهاده‌های مورد نیاز کشاورزان برای کشت بهاره  ذخیره‌سازی و تأمین شده است، اظهار داشت: کود‌های فسفاته، پتاسه و ازته در کیسه‌های ۵۰ کیلویی و به قیمت مصوب در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه کشاورزان در این زمینه نباید هیچ نگرانی داشته باشند، افزود: در حال حاضر بیش از ۱۳ هزار تُن کود مورد نیاز کشاورزان ذخیره‌سازی شده و به شرکت‌های کارگزاری در شهرستان‌های مختلف اعلام شده برای دریافت سهمیه‌های خود درخواست‌هایشان را ثبت کنند.

صفایی این حجم از ذخیره‌سازی نهاده‌ها را کم سابقه دانست و گفت: با توجه به نوسان قیمتی سال‌های گذشته ذخیره مورد نظر کمک قابل توجهی برای کشاورزان خواهد بود.

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان اصفهان با بیان اینکه توزیع کود و نهاده‌های مورد نیاز کشاورزان تا پایان سال نیز ادامه دارد، بیان کرد: وزارت جهاد کشاورزی نیز براساس نظرات کارشناسان سهمیه کود مورد نیاز استان را تامین کرده و نهاده‌های موجود طبق برنامه‌ریزی سازمان جهاد کشاورزی مبتنی بر سطح زیر کشت هر شهرستان تخصیص خواهد یافت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *