ایرج صفایی، مدیر تعاون روستایی استان کرمانشاه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه به عنوان یکی از اجرا کننده‌های طرح کشت قراردادی در استان، اظهار کرد: این طرح توسط وزارت جهاد کشاورزی از بتدای آذرماه ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: مزایای دیده شده در این طرح به سود کشاورزان است، ۲۰ درصد تخفیف بیمه محصول و همچنین به ازای هر تن تولید ۱۵۰ هزار تومان جایزه به کشاورزان اهدا می‌شود.

مدیر تعاون روستایی استان کرمانشاه رعایت الگوی کشت و امنیت غذایی و به دنبال داشتن کشاورزی پایدار از جمله اهداف تعریف شده برای کشت قراردادی دانست و گفت: گندم آبی و دیم، کلزا و جو مشمول این طرح است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۳۲۳ قرارداد در مجموع برای یک‌هزار و ۵۰۰ هکتار منعقد شده است، گفت: برای شرکت در این طرح محدودیتی قائل نشدیم، حتی کشاورزانی که کاشت خود را انجام داده و محصول الان سبز شده، می‌توانند ثبت‌نام کنند.

صفایی اشاره‌ای هم به طرح جهش تولید در دیمزارها داشت و تصریح کرد: در این طرح محصول کشاورزان هم شامل ۲۰ درصد تخفیف بیمه را شامل شده برای ثبت‌نام در طرح کشت قراردادی نیاز به گرفتن دوباره بیمه نیست و از پاداش ۱۵۰ هزار تومانی هم بابت هر تن تولید در هکتار برخوردار خواهند شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *