هادی فرجی آزاد در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: تشکیل نظام صنفی کشاورزان در سال ۸۷ در هیأت وزیران به تصویب رسید و از سال ۸۹ به تمامی استان‌ها ابلاغ شد که نظام‌های صنفی کشاورزی تشکیل شود.

وی با بیان اینکه تا پایان سال ۱۴۰۱ به بیش از ۱۰۰ هزار نفر از بهره برداران کشاورزی در استان پروانه فعالیت کشاورزی صادر شده است، افزود: با توجه به مصوبه هیأت وزیران در سال ۹۷ نظام صنفی کشاورزی به اتاق اصناف تبدیل و شیوه نامه‌ها نیز در سال ۱۴۰۰ ابلاغ شده است.

فرجی آزاد با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری اتاق اصناف کشاورزی در شهرستان‌های مختلف استان تشکیل شده است، افزود: پروانه کسب کشاورزی نیز از طریق سامانه سبک (سامانه بهره برداران کشاورزی) و درگاه ملی دولت صادر می‌شود.

رئیس اتاق اصناف کشاورزی مرکز آذربایجان شرقی افزود: به تمامی کشاورزان استان از طریق درگاه ملی دولت مجوز فعالیت کشاورزی داده می‌شود و با مصوبه اخیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید آذربایجان شرقی، کلیه دستگاه‌ها موظف هستند این مجوز را به عنوان مدرک معتبر شغلی قبول کنند و به کشاورزان ارائه خدمات کنند.

وی با دعوت از کشاورزان برای دریافت پروانه کسب کشاورزی افزود: مصوبه پذیرش پروانه کسب کشاورزی به عنوان مدرک معتبر شغلی برای اولین بار در کشور در آذربایجان شرقی انجام شده است و خبر خوبی برای کشاورزان پرتلاش استان محسوب می‌شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *