به گزارش خبرگزاری فارس از بیجار، محمدعلی نیکبخت در جریان افتتاح گلخانه‌ای در بیجار در جمع خبرنگاران اظهار داشت: رویکرد وزارت جهاد کشاورزی در این دوره توجه خاص به سرمایه‌گذاری در صنعت تولید محصولات گلخانه‌ای است.

وی بیان کرد: طی بازدیدهایی که در کل کشور داشته‌ایم یک نهضتی در تولید محصولات گلخانه‌ای در حال شکل‌گیری است که بخشی از این محصولات صادراتی است و بخشی دیگر در بازار داخلی توزیع می‌شود.

وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: ما به محصولات خارج فصل به شدت نیازمندیم و با تولیدات محصولات گلخانه‌ای قیمت‌ها در بازار توزیع نیز کاهش می‌یابد.

نیکبخت عنوان کرد: ما مسیر را تسهیل کردیم و ممنوعیت و محدودیتی برای صادرات به ویژه برای محصولات گلخانه‌ای نداریم.

به گفته وی، رویکرد ما برای سایر محصولات همین است و ما در تلاشیم جریان تولید مسدود نشود.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: در بازار کشورهای اطراف که شرایط خوبی دارند سهم بگیرند و‌‌تولیدات خود را به قیمت مناسب بفروشند و این امر اشتغال افزایش تولید ارزآوری دارد و میتواند صنعت را در نوع سازه و توسعه کشت از نظر کیفی و کمی توسعه دهد.

نیکبخت بیان کرد: برنامه‌ریزی ما این است محدودیت‌های موجود را در مجلس و دولت و بودجه ۱۴۰۳ را حل کنیم و با وجود محدودیت منابع در سطح کشور و در بانک‌ها، اما اولویت ما تولید است.

به گفته نیکیخت، تاکید رهبر معظم انقلاب و ریاست جمهوری و همچنین سیاست وزارت کشاورزی قرار دادن و رسیدگی به معیشت مردم به عنوان اولویت اول امور است.

وی در ادامه گفت: دولت و مجلس و بانک‌های عامل توجه خاصی به حوزه کشاورزی دارند و تلاش ما به حدااقل رساندن محدویت‌های مالی است.

وزیر جهاد کشاورزی در ادامه عنوان کرد: اشتیاق و سرمایه‌گذاری مردم به خصوص بخش گلخانه قابل تحسین است.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه صادرات محصولات کشاورزی اشتغال، افزایش تولید و ارزآوری را به دنبال دارد، گفت: در بخش مالی محدودیت‌هایی وجود دارد که دولت و مجلس تلاش می‌کند در بودجه ۱۴۰۳ آنرا حل کند.

نیکبخت سیاست جهاد کشاورزی را تولید و معیشت مردم خواند و گفت: دولت، مجلس و دستگاه های تامین منابع مالی باید توجه ویژه‌ای به بخش تولید محصولات کشاورزی داشته باشند.

وی یادآور شد: در بودجه سال ۱۴۰۲ برای خرید تضمینی گندم در کشور ۱۰۵ هزار میلیارد تومان بودجه مصوب شد که بعد از برداشت این محصول، بهای گندم خریداری شده به ۱۵۶ همت رسید.

وزیرجهاد کشاورزی اضافه کرد: میزان گندم خریداری شده از کشاورزان بیشتر از برآورد انجام شده و سقف منابع مالی درنظر گرفته شده بود و برای نخستین بار در بودجه کشور قانون بودجه اصلاح و این مبلغ به حساب کشاورزان واریز شد.

وی به توجه خاص رئیس جمهور به پرداخت مطالبات کشاورزان و پیگیری نمایندگان و تلاش وزارت کشاورزی اشاره کرد و گفت: اولین بار است در بودجه کشور مازاد بر بودجه اتفاق افتاده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *