فریدون صفایی مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار داشت: در راستای توسعه کشاورزی استان اصفهان این شرکت، بخش قابل توجهی از نیاز کود شیمیایی برای کشت تابستانه را تأمین و توزیع کرد.

وی افزود: کشت تابستانه با ذخیره بیش از ۱۳ هزار و ۵۰۰ تن کود‌های یارانه‌ای آغاز شده است، در حال حاضر بیش از ۲۷ هزار و ۱۰۰ هزار تن انواع کود شیمیایی ازته، فسفاته و پتاسه علاوه بر ذخیره به استان تحویل داده شده است.

صفایی گفت: برنامه‌ای که در سال جدید از سوی وزارت جهاد کشاورزی در حوزه کود‌های یارانه‌ای ابلاغ شد شامل توزیع ۱۰۱ هزار تن انواع کود‌های ازته، فسفاته و پتاسه است.

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان اصفهان بیان کرد: بر اساس برنامه خرید، مناقصه‌های برنامه‌ریزی شده از طرف شرکت خدمات حمایتی کشاورزی کشور تا پایان سال ۱۴۰۲ انجام شده است تا در تامین کود در کشت ۱۴۰۲ با مشکلی روبرو نشویم.

وی ادامه داد: با وجود اینکه در کشت تابستانه هستیم و اوج تقاضا و مصرف برای کود‌های یارانه‌ای وجود دارد، اعتراض و گلایه‌ای از کمبود کود ملاحظه نمی‌شود.

صفایی اضافه کرد: سیاست وزارتخانه تخصیص کود‌های یارانه‌ای به محصولات اساسی و استراتژیک اعم از گندم، جو، برنج، چغندر قند، کلزا و دانه‌های روغنی است.

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان اصفهان عنوان کرد: امسال بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده، در صورت تامین منابع وزارتخانه به تمام محصولات کشاورزی بر اساس الگوی کشت کود‌های یارانه‌ای تحویل می‌دهیم.

وی خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر با اجرای طرح خودکفایی کود‌های کشاورزی با محوریت وزارت جهاد کشاورزی و شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، ظرفیت تولید داخلی افزایش پیدا کرده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *