به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، مخاطبان خبرگزاری فارس در روزهای گذشته پویش‌هایی راه‌اندازی کردند که در این پویش‌ها خواستار پرداخت مطالبات گندم‌کاران خوزستانی و شوشتری شدند.

این پویش‌ها از سوی مخاطبان خبرگزاری فارس با عنوان «مطالبات گندم‌کاران خوزستان پرداخت شود» و «مطالبات گندم‌کاران شوشتری کامل پرداخت شود» در سامانه «فارس من» ثبت شده است.

مخاطبان در یکی از این پویش‌ها عنوان کرده‌اند: «مطالبات گندم‌کاران خوزستان از اردیبهشت ۱۴۰۲ تا به امروز به صورت کامل پرداخت نشده است. مقرر شده بود که در هفته‌های پیشین پرداخت این مطالبات صورت بگیرد که متأسفانه عملی نشده است»

در همیت ارتباط امید جهان‌نژادیان مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان امروز در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت پرداخت مطالبات گندم‌کاران خوزستان اظهار کرد: در مدت اخیر پیگیری‌های بسیاری از وزارت جهاد کشاورزی و همچنین سازمان برنامه‌وبودجه برای پرداخت مطالبات گندم‌کاران خوزستانی انجام شده است.

وی در ادامه بیان کرد: در این زمینه حدود ۵ هزار میلیارد تومان مطالبات گندم‌کاران خوزستانی براساس نرخ خرید تضمینی مصوب جدید باقی‌ مانده است که باید پرداخت شود.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان تصریح کرد: با توجه به پیگیری‌های انجام شده و قول رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور قرار است تا پایان مهرماه کل مطالبات کشاورزان پرداخت شود.

وی عنوان کرد: براساس قیمت جدید مصوب‌ شده برای گندم، امسال حدود ۲۵ هزار میلیارد تومان گندم از کشاورزان خوزستانی خریداری شد که از این میزان حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان آن پرداخت شده است و باقی آن باید پرداخت شود.

جهان‌نژادیان با بیان اینکه امیدواریم این مطالبات در اسرع‌وقت پرداخت شود، خاطرنشان کرد: امسال یک میلیون و ۷۱۶ هزار تن گندم در استان خریداری شد که یک رکورد بی‌نظیر در تولید گندم در خوزستان بود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *