به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، ولی‌اله زمانی، مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تاکنون بیش از ۴۳۱ هزار تن گندم کشاورزان که در سال زراعی جاری برداشت کرده‌اند از طریق ۴۱ مرکز ملکی و خصوصی در استان خریداری شده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان گفت: تاکنون ۶۶ هزار و ۵۰۴ محموله گندم از ۲۶ هزار و ۶۲۹ گندمکار خریداری و در سلیوهای ملکی و بخش خصوصی، در راستای برنامه‌ریزی در تامین آرد و نان شهروندان ذخیره شده است.

وی افزود: بیش از ۳ هزار و ۸۴۳ میلیارد تومان از بهای خرید تضمینی گندم کشاورزان زنجان که تا تاریخ ۲۵ مرداد‌ماه سال‌جاری گندم خود را تحویل سیلوهای ملکی و خصوصی داده بودند، پرداخت شده است.

زمانی با اشاره به اینکه مطالبات پرداخت شده حدود ۷۰ درصد از بهای محموله‌های تحویلی گندمکاران است، بیان داشت: بهای پرداخت شده بخشی از مطالبات گدمنکاران است و ما بقی مطالبات در هفته‌های آتی به حساب کشاورزان واریز خواهد شد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان ادامه داد: طبق اعلام بخشنامه وزارت جهاد کشاورزی، قیمت خرید تضمینی گندم در سال زراعی‌ جاری از کشاورزان به ازای هر کیلوگرم گندم ۱۵ هزار تومان است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *