به گزارش خبرنگار مهر، سید احمد موالی زاده عصر امروز یکشنبه در نشست صمیمانه با جمعی از کشاورزان در خصوص تأمین آب بخش مرکزی شهرستان در مسجد شهر الهایی اهواز با تاکید بر اهمیت موضوع و جدیت مسئولان برای رفع این مشکل افزود: تأمین آب شرب سالم و همچنین آب برای احشام در اولویت اول ادارات و دستگاه‌های ذیربط باشد و سپس حق کشت برای کشاورزان محفوظ شود.

موالی زاده با اشاره به اینکه به جز شلتوک، کشت محصولات کشاورزی در بخش مرکزی ممنوع نیست، افزود: فقط کشت شلتوک ممنوع است. برای تأمین آب شلتوک مشکل داریم.

وی ادامه داد: کشت تابستانه حق مردم و محفوظ است؛ ضمن اینکه برای کشت پاییزه مشکلی نداریم.

سرپرست فرمانداری اهواز ادامه داد: سهمیه شهرستان اهواز، پنج هزار هکتار برای کشت در حوزه کرخه در نظر گرفته شده است و باید مسئولان ذیربط رعایت کنند. اگر کوتاهی صورت گرفت برخورد قانونی می‌شود.

موالی زاده افزود: اگر بتوانیم ایستگاه پمپاژ کوثر در بخش مرکزی اهواز را از سد دز و یا از سمت رودخانه کارون راه اندازی کنیم و برای زمانی که برای تأمین آب کرخه مشکل داشته باشیم فعال کنیم، مشکل تأمین آب برطرف می‌شود. این موضوع را با جدیت پیگیری می‌کنم.

وی در خصوص مشکل آب بها کشاورزان نیز افزود: آب بها مجدد به‌صورت کارشناسی بررسی شود تا حق مردم ضایع نشود. باید بر اساس استانداردهایی که از کشاورزان هزینه دریافت می‌شود، آب برای آبیاری تأمین شود. آب بها مطالبه مهم مردم است و باید رسیدگی شود.

سرپرست فرمانداری اهواز در پایان گفت: رسیدگی و توجه به مردم از وظایف اولیه ما است و باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *