به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، در هفته جهاد کشاورزی امسال که با شعار “جهاد کشاورزی، امنیت غذایی، گشایش در سفره مردم” نامگذاری شده است، ۱۵۲۶ طرح عمرانی، تولیدی و اشتغالزای بخش کشاورزی با حجم سرمایه‌گذاری ۷۶,۹۴۵ میلیارد ریال با ایجاد اشتغال برای ۱۰ هزار و ۲۹۹ نفر در شهرستان‌ها و مناطق روستایی کشور افتتاح می‌شود.

پروژه‌های قابل افتتاح در هفته جهاد کشاورزی در زیربخش‌های مختلف کشاورزی اعم از آب و خاک، دام و طیور، منابع طبیعی و آبخیزداری، باغبانی، گلخانه، مکانیزاسیون، شیلات، امور عشایری، تعاون روستایی، حفظ نباتات، زراعت، تحقیقات کشاورزی و شهرک‌های کشاورزی است که در امر افزایش تولید، اشتغال و بهره‌وری نقش بسزایی دارند.

براساس فعالیت‌های زیربخش کشاورزی به ترتیب بیشترین این طرح‌ها مربوط به حوزه آب و خاک با تعداد ۷۳۵ طرح، باغبانی ۲۴۵، تولیدات دامی ۲۰۷، مکانیزاسیون ۱۶۱، منابع طبیعی ۵۲، شیلات ۴۷، امور عشایر ۴۰ طرح و مابقی به سایر پروژه‌ها اختصاص می‌یابد.

بیشترین پروژه‌های افتتاحی به ترتیب مربوط به استان‌های سیستان و بلوچستان با ۱۵۸ طرح، کردستان ۱۵۲، خراسان جنوبی ۱۴۳، اصفهان ۱۳۸ و سمنان ۱۱۳ طرح است که در هفته جهاد کشاورزی راه‌اندازی و افتتاح خواهند شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *