به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، حمید عرب، معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان اظهار کرد: مراکز خدمات کشاورزی در خط مقدم تولید قرار دارند و تأثیر مستقیم بر میزان تولید دارند.

وی افزود: به‌واسطه اینکه کارشناسان جهاد کشاورزی در این مراکز مشغول به کار بوده و از خانواده دور هستند، از این رو برای خدمت بهتر به بهره‌برداران الزاماً باید در این مراکز مستقر باشند.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه در برخی موارد کارشناسان سازمان به مدت یک هفته در این مراکز می‌مانند، گفت: در گذشته چندان توجهی به این مراکز نشده بود؛ اما با توجه به تأکیدات وزارت جهاد کشاورزی بر لزوم تکمیل و تجهیز مراکز کشاورزی، کار تکمیل و تجهیز این مراکز با اولویت نقاط محروم و دورافتاده صورت گرفت.

عرب بیان کرد: برخی مراکز خدمات کشاورزی دیوارکشی نبوده و با توجه به‌ضرورت پدافندی دیوارکشی نیز انجام شده است.

وی با بیان اینکه در چهار مرکز خدمات کشاورزی دامغان اقدامات مهمی چون دیوارکشی، تجهیز و مرمت انجام شد، گفت: مرکز خدمات حمایتی شهمیرزاد نیز مرمت شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان جهاد کشاورزی استان با بیان اینکه در سال 1400 مرکز داورآباد در غرب استان سمنان تجهیز و مرمت شد، از فعالیت 23 مرکز خبر داد و عنوان کرد: برخی مراکز نیز نوساز بوده و نیاز به مرمت و تجهیز نداشت.

عرب اضافه کرد: سال گذشته اقدامات اساسی مرمت و تجهیز برای هفت مرکز خدمات کشاورزی انجام شده است.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی برای بازسازی و مرمت مراکز خدمات کشاورزی در غرب استان سمنان نیز گفت: امسال هم از محل اعتبارات 1402 مراکز باقیمانده، به‌ویژه در غرب استان سمنان که نیاز به بازسازی و مرمت دارند، بازسازی و تجهیز می‌شوند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *