[:fa]تصفیه تکمیلی می‌تواند بحران آب را کنترل کند[:]


[:fa]

[us_page_title font=”body” align=”center” el_class=”title4″]

همه چیز درباره عبور پساب از کنار مزارع کشاورزی اصفهان/ تصفیه تکمیلی می‌تواند بحران آب را کنترل کند

هر سال در فصول گرم موضوع آبیاری سبزی‌جات با پساب رها شده از تصفیه خانه‌ شرق اصفهان نقل محافل خبری و مردمی می‌شود و برای مدتی باعث آزرده‌خاطری جامعه می‌شود؛ شاید برخی ندانند که نه فقط در شرق که در جنوب و شمال اصفهان نیز پساب رهاسازی می‌شود اما همه درباره سرنوشت آن نظر مشابهی دارند که استفاده از آن برای کشت سبزی غیرقانونی است.

 

[us_single_image image=”8401″ align=”center”]

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، سبزیجات یکی از مهم‌ترین مواد مصرفی انسان‌ها محسوب و در بسیاری از مواقع به صورت خام مصرف می‌شوند، در ایران سطح زیادی از اراضی زیر کشت سبزیجات و صیفی‌جات است.

در حالی که بسیاری از مناطق خشک و نیمه خشک ایران با کمبود منابع آب مواجه است، نیاز آب در آبیاری این گیاهان بسیار زیاد است و ابهام آبیاری مزارع و زمین‌های کشاورزی با فاضلاب شهری و تصفیه نشده یکی از مشکلاتی است که سالهاست مورد توجه کارشناسان محیط‌ زیست و کشاورزی و مسؤولان قرار گرفته، زیرا که این موضوع بسیار مهم و با اهمیت است و با سلامت شهروندان جامعه ارتباط مستقیم دارد.

محصولات کشاورزی محصولاتی هستند که به وفور مورد استفاده مردم قرار می‌گیرد و می‌توانند با خود بیماری را وارد بدن افراد کنند، این در حالی است که هر سال با شروع فصل گرما و شیوع برخی بیماری‌ها در این مورد صحبت شده، اما رسیدگی به این معضل پس از مدتی فراموش می‌شود.

[:]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان